Kreatywne narzędzia edukacyjne

LEGO® Mindstorms

LEGO® MINDSTORMS® Wynalazca robotów (51515) zawiera elementy pozwalające małym inżynierom zbudować pięć wyjątkowych, zmechanizowanych robotów i pojazdów, którymi można sterować za pomocą aplikacji LEGO MINDSTORMS Robot Inventor.

Zestaw pozwala zaprogramować roboty za pomocą środowiska opartego na języku Scratch i obsługiwanego metodą przeciągania i upuszczania. Ożywione w ten sposób modele mogą wykonywać rozmaite trudne misje i zabawne ćwiczenia. Zestaw zawiera prawie 1000 elementów, więc dzieci będą mogły swobodnie realizować własne pomysły i dzielić się nimi z innymi fanami robotów w LEGO Life.

LEGO® WeDo 2.0

Zestaw WeDo 2.0 to następca popularnego zestawu Lego WeDo. Nowe projekty zostały opracowane z wykorzystaniem doświadczenia zdobytego dzięki poprzednikowi i z uwzględnieniem najnowszych osiągnięć technologii. Dzięki użyciu popularnych klocków nauka staje się zabawą i angażuje każdego.

Każdy zestaw wyposażony jest w silnik, czujniki i prawie 300 kolorowych klocków. Dzięki temu dzieci mogą budować nie tylko konstrukcje proponowane przez producenta, ale też realizować własne pomysły. Dzięki intuicyjnej aplikacji dostępnej na urządzenia dotykowe dzieci poznają podstawy programowania i szybko zaczną tworzyć własne programy ożywiające Lego-roboty.

LEGO® BOOST

Niesamowity zestaw kreatywny LEGO® BOOST przenosi budowanie z LEGO® na zupełnie nowy poziom. Dzięki niemu zbudujesz i zaprogramujesz interaktywne, zmotoryzowane roboty i modele wyposażone w technologię rozpoznawania koloru i odległości oraz czujniki przechyłu.  Aplikacja ma intuicyjny interfejs programowania oparty na ikonach. Dzięki niej łatwo ożywisz swoje modele i wykonasz wszystkie przewidziane dla nich czynności. Z LEGO® BOOST nauka programowania jest tak prosta jak układanie klocków!

Drukarka 3D Ender 3 Pro

Drukarka 3D firmy Creality jest urządzeniem przeznaczonym do pracy z tworzeniem trójwymiarowych detali. Drukarka posiada interfejs w języku angielskim. Zestaw składa się z częściowo złożonych elementów, dzięki czemu montaż trwa kilkanaście minut. Drukarka posiada dyszę o średnicy 0,4 mm z aktywnym chłodzeniem w postaci wentylatorów. Obsługuje filamenty ABS, PLA, TPU, itp. o średnicy 1,75 mm.

XYZ® Długopis 3D

Długopis 3D jest to urządzenie przypominające wyglądem zwykły długopis. I podobnie jak długopisem można za jego pomocą rysować. Różnica polega jednak na tym, że jest to rysowanie w przestrzeni. Tego typu długopis działa jak przestrzenna drukarka ręczna. Zamiast atramentu posiada wkład z plastiku, który zostaje przez mechanizm podgrzany do temperatury sięgającej dwustu stopni Celsjusza. Po uruchomieniu długopisu płynny plastik stopniowo się uwalnia, a jego właściwości sprawiają, że zastyga on w powietrzu. Dzięki temu możemy przy jego pomocy tworzyć rozmaite przestrzenne konstrukcje.

BeCreo® Scottie Go! Edu

Scottie Go! to innowacyjna gra do nauki programowania. Jest połączeniem kartonowych klocków za pomocą, których gracze układają komendy programistyczne, oraz aplikacji która wyznacza zadania, skanuje ułożone rozwiązania i przekształca je w ruch i zachowanie Scottiego oraz poznanych w grze innych bohaterów.

© Zabawa i Programowanie. Wszelkie prawa zastrzeżone