Powodem, dla którego powstał ZiP Zabawa i Programowanie to chęć zafascynowania dzieci niezwykłą nauką, jaką jest robotyka. Wiemy jednak, że nadmiar teorii może zniechęcić, dlatego nasze zajęcia to przede wszystkim zabawa!

Skupiamy się na tym, aby przekazywać wartościową treść w atrakcyjny sposób. Działamy od września 2019 roku i nieustannie się rozwijamy. Naszą główną działalnością są zajęcia edukacyjne z robotyki. Uczymy robotyki, ale też wykorzystujemy to złożone środowisko do ogólnego nauczania STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics). Podczas naszych warsztatów projektujemy, budujemy, programujemy i testujemy roboty na różnych poziomach (w zależności od wieku i poziomu zaawansowania).

Pracujemy na zestawach klocków LEGO dzięki którym budujemy różnego rodzaju roboty, pojazdy. Zajęcia polegają na zbudowaniu robota ( z naszych instrukcji), tworzymy program w aplikacji do sterowania zbudowanym urządzeniem, ostatni najciekawszy etap, zabawa naszymi modelami. Dodatkowo posiadamy długopisy 3D którymi dzieci mogą spróbować stworzyć rysunki płaskie lub przestrzenne.


© Zabawa i Programowanie. Wszelkie prawa zastrzeżone